Mikrokontroler STM32 steruje inteligentnym zegarkiem Pebble

Firma STMicroelectronics ogłosiła, że jej mikrokontroler STM32 jest „mózgiem”, który steruje innowacyjnym, inteligentnym zegarkiem Pebble SmartWatch mogącym komunikować się ze smartfonami iPhone lub z urządzeniami z systemem operacyjnym Android.

Inteligentny zegarek Pebble łączy się ze smartfonami iPhone lub urządzeniami z systemem operacyjnym Android za pomocą technologii Bluetooth w celu powiadamiania użytkowników przez cichą wibrację o przychodzących połączeniach, e-mailach i wiadomościach tekstowych. Wysoka wydajność obliczeniowa, bogaty zestaw wbudowanych peryferiów, pojemne zasoby pamięci oraz energooszczędność zastosowanego mikrokontrolera STM32 z serii F2 gwarantuje użytkownikom zegarka Pebble dużą funkcjonalność przy długiej żywotności baterii, jak również duże możliwości z zakresu konfiguracji pracy urządzenia, w tym zmiany wyglądu tarczy zegarka oraz wybór aplikacji działających w połączeniu z Internetem.

W przypadku urządzeń przenośnych istotne znaczenie ma gęstość upakowania elementów na płytce drukowanej. Przy wymiarach zaledwie 4 x 4 mm, układ STM32 F205 wymaga minimalnej powierzchni płytki PCB, zapewniając jednocześnie bezprecedensową wydajność i żywotność baterii.

W inteligentnym zegarku Pebble oprócz mikrokontrolera STM32 wykorzystano również akcelerometr MEMS z wyjściem cyfrowym LIS3DH firmy STMicroelectronics. Układ ten wykrywa przyspieszenie we wszystkich trzech osiach współrzędnych i zwiększa użyteczność zegarka dzięki trybom pracy o niskim poborze prądu, które pozwalają na oszczędność energii oraz zastosowanie wbudowanych inteligentnych funkcji.

Zegarek jest już dostępny na zamówienie na stronie internetowej. Obecnie z zegarkiem Pebble komunikują się następujące smartfony: iPhone 3GS, 4, 4S, 5 lub dowolny iPod Touch z systemem iOS 5 lub iOS 6 oraz urządzenia z systemem Android w wersji 2.3 lub wyższej.