ST wprowadza serię ultra-energooszczędnych mikrokontrolerów STM32L5

Firma STMicroelectronics zaprezentowała nową serię mikrokontrolerów STM32L5. Wyposązono je w rdzeń ARM Cortex-M33 oraz sprzętowe układy bezpieczeństwa Arm TrustZone. Umożliwia to m.in. o elastyczne izolowanie programu i bezpieczny start systemu. Zapewniona jest chroniona pamięć dla kluczy, dostępne są także sprzętowe akceleratory kryptograficzne. Mikrokontroler zapewnia także dużą wydajność i długi czas działania przy zasilaniu bateryjnym. W trybie zamknięcia układ pobiera jedynie 33 nA. Wydajność wynosi aż 402 punkty ULPMark-CP w teście EEMBC ULPBench. Producent wykorzystuje technologie oszczędzania energii zastosowane w poprzednich układach STM32L.

Mikrokontrolery STM32L5 umożliwiają korzystanie m.in. z interfejsów CAN FD, USB typu C oraz USB Power Delivery. Układy znajdą zastosowanie w przemysłowych czujnikach i kontrolerach, urządzeniach automatyki domowej, fitness trackerach, smart watch’ach, pompach medycznych i wielu innych.

Seria trafi do produkcji w drugim kwartale 2019 roku.

ST organizuje demonstrację układów we współpracy z ze specjalistami do spraw bezpieczeństwa z firmy Prove & Run na Arm TechCon, który odbędzie się w dniach 16-18 października w San Jose, Calfornia.

Więcej informacji na stronie: www.st.com/stm32l5.